Babaların Bilinmeyen Yönleri

Babalar ev içinde çocukları tarafından ne kadar ” zaten benim istediğim hiç olmuyor? ” baskılarına maruz kalsalar da babaların amacı çocuklarıyla zıt düşmek değil tecrübelerini işin içine dahil ederek evladının büyük yaralar yerine ufak sıyrıklarla bazı gerçekleri görmesini sağlamaktır. Babalar bunu pek dışa vurmazlar. İçlerinde salkım saçak olmuş bir sevginin yoğunluğunu yaşarken çocuğuna sadece kurallar koymayı tercih ederler. Erkekler duygusal anlamda kendilerini bayanlar kadar iyi ifade edemiyorlar. Dolayısıyla da çocukları hep ” babam beni seviyor mu, babam beni neden hiçbir yere göndermiyor ” tarzında sorulara yönelirler. Haksız olduklarını söyleyemeyiz elbet. Sevgisini gösteremeyen babalar bu durumla sürekli karşı karşıyadır. Çocuğu sözlü olarak dile getirmese de onun hal ve hareketlerinden belli çıkarımlarda bulunur ve yanılmaz.

Babalara Dair..

babalarin-bilinmeyen-yonleri-3

Babanıza bir şey yaptırmak istiyorsanız ve babanız istediğinizi yapmıyorsa bunun altında köklü bir tecrübe aramalısınız. Çünkü babanızın size ” yapma ” dediği şeyler zamanında kendisinin yapmış olduğu ve belli dersler aldığı konulardır. Bakmayın karizmasını çizdirmek istemediği için anlatmadığına. Siz de babanızın üzerine fazla gitmeden isteğinizden tez vakitte vazgeçin. Babanız olmaz diyorsa vardır bir bildiği ergenlik yapmanın bir alemi yok. 🙂

babalarin-bilinmeyen-yonleri-2

Babanızın ” ben senin yaşındayken şöyleydim, böyleydim ” şeklinde yaptığı yorumlar da hep yapmak isteyip yapamadığı ya da dedenizin babanıza ısrarla yaptırmaya çalışıp yaptıramadığı şeylerdir. Bu kurallar böyle, saltanat misali babadan oğula geçer.

babalarin-bilinmeyen-yonleri-1

Babanız size sevgisini gösteremiyorsa bilin ki gece sizi izleyen bir ziyaretçiniz var. Neden böyle yapıyor, diye soracak olursanız diyoruz ya babalık öyle bir duygu ki ne empati yoluyla ne de mantık yoluyla bir çözüme kavuşabilirsiniz. Sadece çok sevdiğini bilir ve fazla üstelemezsiniz.

Father's Hands Holding Newborn's Feet

Her anınızda yanınızda olan babanıza sadece ama sadece yanınızda olduğu için sarılır mısınız? Hissedeceğiniz huzuru başka nerelerde bulduğunuzu bize aktarabilir misiniz?

 

Sevgiler..