Kız Çocuğunun İlk Aşkı Baba

Her evlat için babalar özeldir. Her baba için de evlatları özeldir. Erkek ve kız çocuklarına sahip olan babalarda bazen davranış değişkenlikleri görülebilir ancak değişmeyen tek şey vardır; sevgisi. Erkek ya da kız olsun hiç fark etmez, babalar evlatlarını daima sever ve korur. Aradaki en büyük fark yetiştirme farkıdır. Erkek çocuğu başka türlü, kız çocuğunu başka türlü eğitirler doğal olarak.

kiz-cocugunun-ilk-aski-baba-1

Kız babası olmak erkek babası olmaya göre daha zordur. Bu gerçeği kabullenmek gerekir. Kız çocuğuyla daha fazla ilgilenilmesi, daha çok korunması ve daha çok disiplin gerekebilir. Babaların kız çocuklarına olan tutumları da önemlidir. Kızlarına her zaman bir prenses gibi davranırlar, onu el üstünde tutarlar. Bir gün evlenip evden ayrılacağı gerçeğini hiç kabullenemezler. Ona olan sevgisini o kadar çok belli eder ki kız da bunu anlar.

Black father carrying daughter on shoulders on beach

Baba Gibi Bir Erkek

Babasının ilgi ve sevgisini daha çok hisseden kızlarda da babalarına karşı bir hayranlık oluşur. Onları koruyucuları olarak görürler. Hayatındaki ilk erkek babalarıdır. Onun koruyucu kanatları altına girerler, sürekli babasının yanında olduğunu bilirler. İleride evleneceği adamı bile babasına göre seçerler. Babası gibi bir erkek aramalarının da nedeni budur. Kızlar için adam kelimesinin eş anlamlısı babalarıdır. Babalarına karşı o kadar çok hassasiyeti vardır, o kadar çok düşkün olurlar ki başarısız ilişkilerinin nedenlerinden biri de budur; babaları gibi mükemmel biri aramaları.

kiz-cocugunun-ilk-aski-baba-3

Yapılan araştırmalarda bizi bunu kanıtlıyor. Kadınlar, aşk yaşayacağı erkekleri tanımaya başlarken babası ile kıyaslarlarmış her zaman. Belki de birçok mutlu ilişkinin formülü budur. Babaları gibi bir erkeği bulurlar ve hayatlarının sonuna kadar onunla yaşamayı kabul ederler. Babasız büyüyen bir kız çocuğunu ele alalım mesela. Baba ilgisi, sevgisi ve şefkatinden mahrum olduğu için hayatının erkeğinde de eksik olduğu duyguları bulur. Babasından göremediği tüm duyguları o erkekten görür. Yani bu şekilde de kadınların mutluluğu babadan geçer.

kiz-cocugunun-ilk-aski-baba-4

Küçük yaştan itibaren kızların babaya olan düşkünlüğü bazen de yalnız kalmalarına neden olabilir.bunun nedeni de babaları gibi bir erkek bulamadıklarından dolayıdır. İster 7 yaşında olsun ister 40, fark etmez. Bir kadın için baba kelimesinin karşılığı her zaman “Mükemmel”dir. Mükemmeli aramaya devam.

kiz-cocugunun-ilk-aski-baba-5